از دیجی کالا با تخفیف خرید کنید!

خرید ۴۱ مدل کفش پیاده روی تا ۶۸% تخفیف [ در دیجی کالا ] قیمت ارزان

  • حسین مهدوی
  • ۵ مرداد ۱۳۹۸
  • محصولات تخفیف دار
  • ۰

کفش پیاده روی: ویژگی هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید یک کفش مناسب انتخاب کنید.

کفش پیاده روی شامل ویژگی هایی می باشد که سایر کفش ها آن را ندارند. در این مقاله می توانید بفهمید که چه چیزی می خواهید و چگونه بهترین گزینه را انتخاب کنید. استفاده از کفش پیاده روی که راحت  بوده و مناسب پاهای شما باشد، می تواند به جلوگیری از آسیب هایی مانند تاول و پینه بستن پا کمک کند. کفش پیاده روی باید نسبتا سبک وزن باشد. با این حال همه کفش های پیاده روی از لحاظ ویژگی های کیفی با هم برابر نیستند از این رو برای اینکه بتوانید کفش مناسبی پیدا کنید باید با ویژگی های یک کفش مناسب برای پیاده روی آشنا شوید.

ویژگی های یک کفش پیاده روی مناسب

آگاهی از قسمت های اصلی یک کفش پیاده روی می تواند به شما کمک کند تا از بسیاری از سبک ها و مارک های موجود در بازار استفاده کنید. در این بخش به بررسی این ویژگی ها می پردازیم:

قسمت کفی کفش پیاده روی نباید نازک باشد. کفش های با کف نازک به خوبی از پاهای شما محافظت نمی کنند و در مسیرهایی که ناهموار است باعث آسیب دیدگی به پاهایتان می شود. از طرفی اگر کفی کفش نیز بسیار قطور باشد باز هم سبب آسیب دیدگی  پاهایتان می شود.

یک کفش پیاده روی مناسب باید دارای لژ مناسبی باشد. پاشنه ی کفش پیاده روی نباید بسیار قطور باشد زیرا موجب کوبیدن پا به زمین می شود و سرعت پیاده روی را کم کرده و باعث درد ساق پا می شود. پاشنه ی کفش نباید زیادی نرم باشد زیرا قادر به جذب ضربه نخواهد بود و مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند.

کفش پیاده روی باید وزن سبکی داشته باشد تا فرد به راحتی بتواند قدم بردارد یا بدود.

کفش باید قابلیت تنفس داشته باشد زیرا در هنگام ورزش سوخت و ساز بدن افزایش می یابد و به دنبال آن دمای بدن بالا می رود. یک کفش با قدرت تنفس خوب باعث گردش هوا در قسمت های داخلی شده و در نتیجه سبب خنک شدن پا می شود و از تعریق زیاد جلوگیری می کند.

انعطاف پذیری بالا یکی دیگر از ویژگی های مهم کفش های ورزشی است. در برخی از ورزش ها به خاطر حرکاتی مثل خم شدن پنجه ی پا، فشار زیادی به پنجه ی وارد می شود و هر چقدر انعطاف پذیری کفش بیشتر باشد ورزشکار راحتی بیشتری را احساس خواهد کرد.

طراحی کفش پیاده روی باید به گونه ای باشد که ورزشکار در آن کاملا احساس راحتی داشته باشد. کفش های مخصوص پیاده روی معمولا رویه ای کوتاه دارند تا پاشنه ی پا بتواند آزادی بیشتری برای حرکت داشته باشد. از طرفی قسمت پنجه ی این کفش ها باید کمی پهن تر از سایر کفش ها باشد تا فشار زیادی به انگشتان پا وارد نشود.

Pay with a card or cash

پرداخت امن توسط کارتهای شتاب

کلیه پرداخت های آنلاین در سایت "کادو چی بخرم" توسط سامانه شاپرک و از طریق درگاه بانک ملت صورت می گیرد. با خیال آسوده و با امنیت کامل سفارش خود را پرداخت نمایید.

Free shipping

ارسال سریع به تمام نقاط ایران

در هر نقطه از ایران که باشید هدیه مورد نظرتان را درب منزل تحویل میدهیم. با خیال راحت و بدون خارج شدن از منزلتان سفارش دهید و عزیزان خود را سورپرایز کنید.

Purchase Protected

تضمین کیفیت و اورجینال بودن

تمامی هدایای ارسالی توسط فروشگاه "کادو چی بخرم" کاملا باکیفیت بوده و ما بعلت ماهیت هدیه بودن کالاها سعی کرده ایم مجموعه ای از باکیفیت ترین کالاها را جهت ارائه کادو انتخاب نماییم.

Free shipping

ارسال سریع به تمام نقاط ایران

در هر نقطه از ایران که باشید هدیه مورد نظرتان را درب منزل تحویل میدهیم. با خیال راحت و بدون خارج شدن از منزلتان سفارش دهید و عزیزان خود را سورپرایز کنید.